Med Contour

Med Contour jest skutecznym i całkowicie nieinwazyjnym zabiegiem służącym do usuwania tkanki tłuszczowej i redukcji cellulitu.                 

Wskazania:

 • otyłość miejscowa
 • cellulit
 • brak napięcia skóry

Efekty:

 • zmiękczenie tkanki tłuszczowej i cellulitu
 • ujędrnienie i poprawa kolorytu skóry
 • natychmiastowe zmniejszenie obwodu brzucha, ud lub łydek

 

Urządzenie emituje fale ultradźwiękowe, które nakładają się i potęgują w tkance tłuszczowej, wywołując zjawisko kawitacji rozbijające i upłynniające komórki tłuszczowe. 

Objawem zewnętrznym terapii jest zaczerwienienie i przejściowy wzrost temperatury powierzchni skóry do 42 – 44o C. Delikatny efekt zaczerwienienia skóry znika po kilkudziesięciu minutach od zakończenia zabiegu.

Rozbity i upłynniony podczas sesji tłuszcz jest przemieszczany drogami limfatycznymi, co wspomaga się drenażem limfatycznym, stanowiącym końcową fazę każdego zabiegu. Usuwanie tłuszczu z organizmu następuje przez naturalne procesy metaboliczne, które można przyspieszyć zwiększając ilość przyjmowanych płynów i aktywność fizyczną.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu pacjent odczuwa przyjemne ciepło. Zabieg Med Contour Medical jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym i nieinwazyjnym, nie wymaga znieczulenia. Ma charakter relaksujący, zdarza się, ze pacjent zasypia podczas zabiegu.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg powoduje natychmiastowy, wyraźny efekt redukcji cellulitu. Wpływa także na zmniejszenie lokalnej otyłości, a także poprawia wygląd skóry. Efekty są widoczne już po pierwszej sesji i narastają wraz z każdym następnym zabiegiem.

Med Contour Medical niszczy komórki tłuszczowe, zatem efekt zabiegu jest stały. Komórki tłuszczowe na obszarze zabiegu nie odtwarzają się, przez co nie występuje efekt” jojo”. Należy jednak pamiętać, że niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej prowadzić mogą do dalszego odkładania się tkanki tłuszczowej równomiernie w różnych okolicach ciała. Utrzymujące się z kolei zaburzenia krążeniowe w połączeniu z niezdrowym trybem życia skutkują nawrotem cellulitu. Dlatego poza prowadzeniem zdrowego trybu życia zalecane są zabiegi podtrzymujące, co wynika z charakteru leczonej przypadłości.

Schemat terapii

U większości pacjentów efekt redukcji cellulitu oraz zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. W zależności od leczonej powierzchni w celu uzyskania najlepszych efektów najlepiej przeprowadzić serię zabiegów za pomocą Med Contour Medical. Ich ilość zależy od oceny kondycji i wielkości zmienionej powierzchni. Najczęściej terapia obejmuje od 4 do 6 zabiegów przeprowadzanych w odstępach jednego tygodnia.

Zalecenia pozabiegowe

Med Contour Medical to tzw. zabieg lunchowy - po jego przeprowadzeniu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Skóra przez około godzinę po zabiegu być jedynie lekko zaróżowiona, rozgrzana, ale już kilkadziesiąt minut po zabiegu nie ma przeciwwskazań ku kąpieli i ekspozycji słonecznej bez groźby powstania fotoprzebarwień. Idealny zabieg powinien być wspomagany przez zdrową dietę i umiarkowaną aktywność fizyczną.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby nowotworowe,
 • elektroniczne i metalowe implanty,
 • rozrusznik serca,
 • choroby autoimmunologiczne.


Zabieg nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Delikatne zaczerwienie skóry, wywołane zabiegiem, znika po kilkudziesięciu minutach od zakończenia procedury. W wyjątkowych przypadkach obserwuje się objawy delikatnego oparzenia, niepozostawiającego zwykle trwałych śladów na skórze.

Cennik

Med Contour
1 zabieg     
w serii 4 zabiegów
w serii 6 zabiegów
Brzuch+boczki
900 zł
 550 zł
500 zł
Uda przód/uda tył
900 zł
 550 zł
500 zł
Bryczesy
750 zł
 480 zł
 400 zł
 Boczki
 750 zł
 480 zł
 400 zł
 Zapraszamy na bezpłatną konsultację, wspólnie opracujemy ofertę i program zabiegowy.