Wypełnianie zmarszczek

Młoda skóra bogata jest w kwas hialuronowy. Po 30 roku życia w wyniku spadku poziomu hormonów wzrostu skóra zaczyna starzeć się bardziej gwałtownie. Zmniejsza się głównie ilość oraz jakość kolagenu.  Wokół nosa i warg pojawiają się fałdy, bruzdy a linia szczęki i ust staje się mniej wyrazista. W celu zatrzymania i odwrócenia tego procesu od kilkunastu lat wstrzykuje się tzw. wypełniacze (fillery).
Obecnie najpopularniejszą substancją stosowaną do wypełniania zmarszczek i bruzd jest kwas hialuronowy. Działa on poprzez uzupełnienie zasobów naturalnego kwasu hialuronowego w organizmie, hamuje rozpad kolagenu, oraz stymuluje jego produkcję. Kwas hialuronowy to polisacharyd naturalnie występujący w ludzkim ciele, głównie w skórze. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawilżenie tkanek. Otrzymywanie kwasu hialuronowego warunkach laboratoryjnych stało się przełomem w medycynie estetycznej. Iniekcje z kwasu hialuronowego są do tej pory najczęściej stosowaną i najbezpieczniejszą metoda wypełniania zmarszczek. Za ich pomocą można dokonać korekcji zmarszczek, przywracając młody wygląd skórze. Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji w konsekwencji ulegają naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji). Ponieważ Twoja twarz  zmienia swój kształt, nadanie jej stałego wyglądu (zastosowanie sztucznych, permanentnych wypełnień może być decyzją, której w przyszłości możesz żałować.
Z preparatami wchłanialnymi nie podejmujesz takiego ryzyka, są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie. Preparaty są zazwyczaj z dodatkiem środka znieczulającego. Niewielka ilość lidokainy zawarta w produktach zapewnia najwyższy komfort zabiegu dla pacjenta.

Cennik

Wypełnianie zmarszczek

Bruzdy nosowo-wargowe*

od 800 zł

Lwia zmarszczka*

od 600 zł

Zmarszczki poniżej kącików ust*

od 600 zł

Zmarszczki nad górną wargą*

od 600 zł

Modelowanie kości policzkowych*

od 900 zł

Wolumetria twarzy*

od 1500 zł

* cena uzalezniona jest od ilości wykorzystanego preparatu