Redukcja cellulitu

Pomarańczowa skórka, lipodystrofia, cellulit  nazewnictwo  jest różne, ale problem jeden. Cellulit to  złożony problem tkanki podskórnej szczególnie dotykający kobiety. Pierwsze zmiany mogą pojawić się już w okresie dojrzewania jednak w okresie ciąży i menopauzy ilość kobiet z widocznym cellulitem zwiększa się. Problem ten dotyka zarówno kobiety z prawidłową masa ciała, jak i te skarżące się na nadmierne kilogramy. Problem nierównej powierzchni skóry ud, pośladków, ramion jest zjawiskiem bardzo złożonym i wymagającym wielokierunkowego działania profilaktycznego i leczniczego. Przez wiele lat cellulit był postrzegany, jako defekt kosmetyczno - estetyczny. Badania ostatnich lat wykazały, że na obraz tak niewinnie wyglądającej "skórki pomarańczowej" składa się wiele poważnych zaburzeń toczących się w naszym organizmie. Zaburzenia te dotyczą funkcjonowania układu krążenia żylno-limfatycznego, równowagi hormonalnej oraz zaburzeń obejmujących tkankę tłuszczową i łączną. Jednak przyczyną powstawania nierówności na skórze na mogą być również złe nawyki żywieniowe, siedzący tryb życia, otyłość, predyspozycje genetyczne.


Wyróżniamy stadia cellulitu, które świadczą o nasileniu zmian:

I faza: po ujęciu skóry w fałd widoczne jest pobruzdowanie niewielkiego stopnia. To wynik zastoju krwi żylnej oraz następstwo wzrostu przepuszczalności naczyń żylnych.


II faza: pojawiają się zagłębienia - obraz „skórki pomarańczowej”. W tej fazie mamy do czynienia z obrzękiem.


III faza: zagłębienia widoczne są przy napinaniu mięśni, mówimy wtedy o tzw.: samoistnym objawie „skórki pomarańczowej”.


IV faza: liczne, drobne grudki, guzki. To nasilona patologia dotyczącą wszystkich składowych cellulitu tzn.: naczyń żylnych, komórek tłuszczowych, tkanki łącznej.


V faza: liczne, duże guzy. Całkowita patologia, zmniejszająca komfort życia ze względu na dolegliwości bólowe w miejscach zmienionych chorobowo.

Cellulit głownie pojawia się w okolicach:

  • bioder
  • pośladków
  • brzucha
  • zewnętrznych powierzchni ud
  • ramion

Bardzo istotną rolę w powstawaniu cellulitu odgrywa profilaktyka:

  • dieta bogata w warzywa, uboga w tłuszcze
  • aktywność fizyczna
  • uzupełnianie płynów, 2 litry wody dziennie
  • utrzymanie odpowiedniej masy ciała
  • unikanie obcisłych ubrań

W Beauty Medical wykonujemy zabiegi, które redukują cellulit, jednocześnie wpływając na zmniejszenie ilości  tkanki tłuszczowej i poprawę jędrność skóry. Wykorzystujemy do tego celu najnowocześniejszej technologii urządzenia medyczne oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykorzystujące substancje lecznicze, redukujące tkankę tłuszczową. Zabiegi, które stosujemy w gabinecie, poprawiają stan skóry jak również krążenie żylne i limfatyczne. Ze względu iż jest to choroba przewlekła walce z nią nie można poprzestać na jednym zabiegu. Zabiegi w gabinecie nie mogą być wykonane jednorazowo gdyż najzwyczajniej w świecie nie przyniesie to pożądanego efektu. Terapia powinna być kontynuowana w postaci różnych schematów w zależności od problemu oraz z różną częstotliwością. Każdy z zabiegów niesie ze sobą inny efekt działania, dlatego ważne jest łączenie jednocześnie kilku zabiegów w zależności od problemu.
W Beauty Medical mogą Państwo liczyć na naszą pomoc w walce z tą przypadłością jak również dobór odpowiednich efektywnych terapii.

Cennik

Mezoterapia igłowa – redukcja cellulitu

Brzuch**

350 zl

Uda**

450 zł

Pośladki**

400 zł

Pośladki + uda**

600 zł

** cena uzalezniona jest od preparatu